Лінь, линьок, лініще! Лінь - це перша рибка з долоньку, що переливається на сонці всіма кольорами веселки і обіцяє перспективний улов ... линьок - це зменшувально-пестливе слівце спеціально для сусідів-невдах, що позначає важкий улов з одних линів, кожна рибка в якому близько кілограма ... І, нарешті, лініще - одна-дві рибини, але до 7,5 кілограма, з великим трудом витягнуті з зарослого озера, і довготривала слава рибалці, одного разу майже випадково вчинила таке ...
Лінь - майже цар-риба безнадійно зарослих водойм. Вельми смачний, одяг в блискітками і діамантах, особливо обережне поводження. Рухається поважно, мало, і тому, якщо житло (покої) лина виявлено, то треба його спробувати зловити.
Кажуть, у давнину рибалки робили так: розчищали у прибережних чагарниках доріжку до дна завширшки метр-два, на дно висипали пару мішків річкового піску, а на пісок висипали прикорм. Через деякий час вода заспокоїться, і в підгодовані місце обов'язково навідаються ліні ...
А ось як би не так! Лінь надзвичайно обережний, будь-яка зміна навколишнього середовища його обов'язково насторожить і відлякає. Зарості краще не видаляти, а викосити вершки. Доріжку для виведення до берега зробити потрібно. Піском засипати мул не треба, адже основний природний корм лина - мотиль. І підгодувала рясна, та ще й не в колір дна, стурбує уважну рибу. Девізом цієї риболовлі повинна стати фраза: чим більше природності, тим імовірніше клювання!
Прикормити лина можна розпареним макухою в невеликих кількостях, розмоченим хлібними сухарями, рубаними черв'яками і навіть сирком. Якщо підгодовувати регулярно, то й риба буде клювати за вашими день: годуєте віялом - клюне рано вранці, і навпаки.
Хоч лин великий живе поодинці, але на підгодовані місце обов'язково загляне не один і не два. Головне - місце вибрати правильно: лин любить тиху, але все-таки слабо проточну воду; латаття (кубушки жовті), затінене, зарості, заводь, мулисті з рослинністю затоки річок. Але не любить зелену твань на дні. І так само, як і карась, виживає у важких умовах, зариваючись у мул.
Улюблений корм лина - мотиль, дощової черв'як, опариш, молюски, личинки комах і рослинність. Улюблена пора клювання - остання декада травня (триває 7-12 днів), коли добре прогріється мілководді, а в цілому - теплу пору року, але не відверта полуденна спека, і звичайно, за винятком періоду нересту. Не завадять клювання слабка пульсація, слабо моросящій дощ, туман. На початку літа клює рано-рано вранці і ввечері після заходу сонця. Якщо місце не прікормлено, то краще всього ловити лина на кордоні між водоростями і чистою водою, і в так званих вікнах.
Лінь довго «мурижили» насадку, як би пробуючи її на смак. Що б не витворяв в цей час поплавець, рибалка повинен зберігати витримку, а підсічку робити тільки тоді, коли поплавець почне швидко (іноді і безповоротно!) Занурюватися у воду.
Лина можна ловити і поплавковими, і донними вудками. Особливих хитрувань не потрібно. Снасті повинні бути міцними, надійними, а їх підводна частина, крім насадки, звичайно, ніяк не повинна привертати увагу риби: природність, мімікрія - додаткові компоненти успіху! Якщо рибалка ловить з човна, то ніяких переміщень озерного плавзасоби протягом всієї рибалки бути не повинно, та й рибалці найкраще мати захисно-камуфляжний колір, щоб не лякати рибу.
Клює лин і після нересту, і особливо в кінці серпня (кілька днів поспіль!) Перед настанням холодів, але вже не вранці, а частіше увечері.
Всі неможливо розповісти в короткій статті, але основне констатувати можна: у справі рибалки головне - рибалити. Кількість рибалок обов'язково кращим чином вплине і на їхню якість, а з досвідом додасться і знання.
Джерело - http://arhiv-statey.pp.ua/index.php?newsid=10217
Джерело - http://arhiv-statey.pp.ua/index.php?newsid=10217
Немає коментарів:
Дописати коментар